Arif Şentürk hayatını kaybetti

Rumeli türkülerinin sevilen ismi Arif Şentürk, 81 yaşında hayatını kaybetti. Şentürk, önceki gün yoğun bakıma alınmıştı.

Şarkıcı Onur Akay, Arif Şentürk’ün yoğun bakımda tedavi gördüğünü duyurarak,  “Rumeli türkülerinin ünlü ismi Arif Şentürk, maalesef yoğun bakımda ve durumu çok ağır” ifadelerini kullanmıştı. Yoğun bakımda tedavisi süren Arif Şentürk’ün hayatını kaybettiği açıklandı.

ARİF ŞENTÜRK KİMDİR?

1941 yılında Makedonya’nın Kumanova kasabasında dünyaya gelen Arif Şentürk, ilk ve ortaöğretimini burada bulunan bir Türk okulunda tamamladıktan sonra, 1956 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etti.

Önce Kırklareli’ye yerleşen aile, daha sonra İstanbul’un Zeytinburnu semtine taşındı. Bakırköy ve Yeşilköy Halkevi Müzik Okulu’nda müzik eğitimi alan Şentürk, 1975 yılında TRT Amatör Sesler Sınavı’nda başarılı oldu ve Nida Tüfekçi tarafından desteklendi.

Müzik hayatı boyunca toplam 12 albüm dolduran Arif Şentürk, Makedonya, Kosova, Bulgaristan, Bosna Hersek, Yunanistan gibi bölgelerden derlediği özellikle Deryalar, Ramize, Safiye gibi Rumeli türküleriyle beğeni kazandı.

Read Previous

Bulgaristan’da her yıl yaklaşık 200 çocuğa kanser teşhisi konuluyor

Read Next

K. Makedonya Hükümeti alternatif gaz kaynakları sağlamak için süreç başlattı