Ardino Belediye Çocuk Kompleksi, heyecan verici bir konser sundu

Ardino (Eğridere) Belediye Çocuk Kompleksi, kasabanın sakinleri ve misafirleri için heyecan verici bir konser programı hazırladı. Kompleksin çatısı altındaki çocuk dans grupları, “Dans Grupları Oluşturup, Ardino İlçesinde Çocuk ve Öğrencilerin Kültürel Kimliklerinin Oluşturulması ve Geliştirilmesi” projesi kapsamında büyük bir neşe ve coşkuyla, “Dansın Büyüsüyle Birlikte Olalım” başlığı altında bir program sundular.

Neylan Sarali’nin koreograflığını yaptığı dans gruplarında yer alan yetenekli öğrencilerin sunduğu Bulgar horonu olan Payduşko ve Tuna horaları ve Türk halayı gösterileri salondaki izleyicilerden bol bol alkış aldı.

Necla Hayrulova’nın yönetiminde faaliyet sürdüren Türkçe Kulübü’nde yer alan çocuklar da Bulgarca ve Türkçe şiirlerden oluşan bir şiir dinletisiyle programa renk kattılar.

Konserde konuklar arasında Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Meclis Başkanı Sezgin Bayram ve Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Şaban hazır bulundular.

Projeyi gerçekleştirmesinden dolayı Belediye Çocuk Kompleksi’ni tebrik eden Resmi Murat, “Bizim kimliğimizi, kültürümüzü korumamız gerekir. Böylece büyük Avrupa ailesinin bir parçası olacağız” dedi.

Ardino Belediye Çocuk Kompleksi Müdürü ve proje yöneticisi Semiha Gülestanova, dans gruplarında yer alan küçük katılımcılara ve projeye destekleri için anne-babalarına teşekkür etti.

Belediye Çocuk Kompleksi’nin projesi Eğitim ve Bilim Bakanlığı’na bağlı Etnik Azınlıklardan Çocuk ve Öğrencilerin Eğitim Entegrasyon Merkezi tarafından finanse ediliyor. Etnik azınlıklardan çocuk ve öğrencilere yönelik bu girişimle geleneksel halk müziği ve danslarının öğretilmesiyle kültürel kimliklerinin korunması ve geliştirilmesi amaçlanıyor.

kırcaalihaber

Read Previous

Kosova’nın yeni cumhurbaşkanı Haşim Taçi partisinden istifa etti

Read Next

Bacak arası futbol show !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *