“Anayasa değişikliklerinin uygulanarak ülkenin AB yolunda ilerlemesini bekliyoruz”

Avrupa Birliği’nin (AB) Üsküp Büyükelçisi David Geer, “Anayasa değişikliklerinin uygulanarak ülkenin AB yolunda ilerlemesini bekliyoruz.” dedi.

Avrupa Büyükelçisi (AB) David Geer, Avrupa Cephesi cumhurbaşkanı adayı Bujar Osmani’nin anayasa değişikliklerinin gelecekteki hükümetin kurulması için şart olacağı yönündeki açıklaması hakkında yorum yapmadı ancak bu değişikliklerin uygulanmasının devam etmesini beklediğini yineledi.

Bugün AB Bilgi Merkezi’nde düzenlenen “Önümüzdeki Yol: Sivil Toplumun Batı Balkanlar Ekonomi ve Yatırım Planına Katılımının Güçlendirilmesi” konulu panel tartışmasının başlamasından önce bir gazetecinin bu koşulun sağlanıp sağlanmadığı ve bunun siyasi bir krize yol açıp açmayacağı sorusuna yanıt olarak Bulgarların Anayasa’ya dahil edilmesinin ülkenin Avrupa Birliği yolunda ilerlemesini sağlayacağını belirtti.

Geer, “Bir seçim kampanyasının ortasındayız ve siyasi konularla ilgili sorulara cevap vermiyorum. Elbette ülkenin Avrupa Birliği yolunda ilerlemesini sağlayacak anayasa değişikliklerinin hayata geçmesini bekliyoruz. Bunun biran önce gerçekleşmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Ferizovik’te kadın cinayeti protesto edildi

Read Next

Türkiye’den Gazze’ye insani yardım ulaştıracak 9. gemi, yarın Mersin’den uğurlanacak