‘’Anayasa değişikliği olmazsa Avrupa yolu tıkanır‘’

Kuzey Makedonya’da iktidar partilerinden Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) Genel Başkanı Ali Ahmeti, Fransa Batı Balkanlar özel temsilcisi Rene Trokaz ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) Genel Başkanı Ali Ahmeti’nin Fransa’nın Batı Balkanlar özel temsilcisi Büyükelçi René Trokaz ile yaptığı görüşmede, anayasa değişikliklerinin onaylanmasının önündeki bir engelin Avrupa entegrasyonunun kasıtlı olarak engellenmesi olduğu vurgulandı.

BDİ’den yapılan açıklamada, toplantıda vatandaşların ve devletin, Avrupa’daki gelecekleri pahasına parti kazanımları hesaplamaya vakti olmadığı belirtildi.

Açıklamada, ‘’BDİ Başkanı Ahmeti ve Fransız temsilciler, yaklaşı üç saat ülkedeki ve bölgedeki siyasi gelişmeleri ele aldılar ve ülkedeki seçimlerin yanı sıra Kosova ile Sırbistan arasındaki diyalog da dahil olmak üzere anayasa değişiklikleri ve Avrupa entegrasyonuna odaklandılar.’’ denildi.

Kosova ile Sırbistan arasındaki diyaloga ilişkin Ahmeti, karşılıklı tanınmanın tüm bölgede barış, güvenlik ve istikrarı garanti altına alacak tek çözüm olduğunu vurguladı.

Read Previous

Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Konakoviç: Hamas’ı yok etmek adına sivilleri öldürmek kabul edilebilir bir şey değil

Read Next

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze’den getirilen hastaları ziyaret etti