Anadolu Nefesli Beşlisi, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) iş birliğinde Sırbistan’da düzenlenen 14. Tamburica Festivali’ne konuk oluyor.

Anadolu Nefesli Beşlisi, Belgrad Yunus Emre Enstitüsü (YEE) iş birliğinde Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde bulunan Petrovaradin Kalesi’nde 19-21 Ağustos’ta düzenlenecek 14. Tamburica Festivali’nde baş misafir sanatçı olarak yer alacak.

Yunus Emre Enstitüsü’nden yapılan açıklamaya göre, Brezilya, Romanya, Kuzey Makedonya, Slovenya, Bosna Hersek, Hırvatistan ve Sırbistan’dan çok sayıda sanatçının sahne alacağı 14. Tamburica Festivali’nde Türkiye’yi Anadolu’nun çok sesliliğini dünyaya duyurmak amacıyla bir araya gelen Cem Önertürk (flüt), Ufuk Soygürbüz (obua), Kıvanç Fındıklı (klarnet), Ozan Evruk (fagot) ve Hüseyin Uçar’dan (korno) oluşan topluluk temsil edecek.

Festival, 19 Ağustos Perşembe günü şehrin sokaklarında yapılacak geleneksel fayton sürüşleri, trompetçilerin yürüyüşleri ve halk oyunları gösterileri eşliğinde başlayacak.

Anadolu Nefesli Beşlisi’ni 20 Ağustos Cuma günü Sırp dinleyicilerle buluşturacak festivalin son gününde de festivale katılan sanatçılar arasından en iyi solist ve en iyi yeni tambur şarkıları yazanlar seçilecek.

habertürk

Önceki Haber

Zaev: Nüfus sayımını iptal etmeyi veya ertelemeyi aklımıza bile getirmemeliyiz

Sonraki Haber

Kosova Futbol Federasyonu, VAR sistemini kullanmaya başladı