Ana muhalefetin milletvekili aday listeleri belli oldu

Ana muhalefet konumundaki Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği, dün akşam düzenlenen parti kurultayında 11 Aralık’ta yapılması öngörülen erken parlamento seçimleri için milletvekili aday listelerini belirledi. TELMA Televizyonu’nun haberine göre Türk Milli Birlik Partisi de koalisyon ortağı olarak listede yer alacak.

Parti Başkanı Zoran Zaev’in önerdiği milletvekili aday listelerini kurultaya katılan 622 delegeden 597 delege evet oyu kulanırken, 24 çekimser bir kişi ise listelere karşı geldi.

Birinci seçim bölgesinde liste başı eski Cumhurbaşkanı adayı Stevo Pendarovski olacak. İkinci seçim bölgesinde ise parti Genel Sekreteri Oliver Spasovski liste başında yer alacak.

Üçüncü seçim bölgesinde Lupço Nikolovski liste başı olurken, parti lideri Zoran Zaev ise vatandaşların karşısına dördüncü seçim bölgesinde çıkacak. Genel Başkan yardımcısı Radmila Şekerinska beşinci seçim bölgesinde liste başı olurken, parti sözcüsü Petar Şilegov altıncı seçim bölgesinde oy toplamaya çalışacak.
Ana muhalefet partisinin listesinde “Renki Devrim” üyelerinin yanı sıra Ferid Muhiç de yer alıyor. Bazı eski milletvekilleri lisstede yer almadıklarından dolayı dün akşam düzenlenen kurultayı terk ettiler.

TELMA Televizyonun haberine göre ana muhalafet Makedonya Sosyal Demokratlar Birliğinin milletvekili aday listelerinde koalisyon ortakları için 15 yer ayrılmış bulunuyor. Aynı kaynak koalisyon ortakları olarak Lilyana Popovska’nı Makedonya’nın Demokratik Yenilenmesi, Liberal Demokratik Parti, Halk Sosyal Demokratik Partisi ve Erdoağan Saraç’ın Türk Milli Birlik Partisi’ni gösteriyor.

Read Previous

7. Balkan Kadın ve İş Konferansı Kosova’da düzenlenecek

Read Next

Milletvekili aday listelerinin belirlenmesi için son dört gün

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *