Alternativa’nın Çayır Şubesi’nde toplu istifa

Kuzey Makedonya’da faaliyet gösteren Alternativa Partisi’nin Çayır Şubesi üyelerinin 3’te 2’sinin istifa ettiği açıklandı.

Alternativa Çayır Şubesi’nden yapılan yazılı açıklamayla başkent Üsküp’teki bir otelde düzenlenen toplantıyla şube üyelerinin 3’te 2’sinin istifa ettiği duyuruldu.

15 aydır partinin 2-3 kişinin keyfi uygulamalarına bırakıldığını ve farklı mağduriyetler yaşandığı kaydedilen açıklamada, “Gerçeklere ve şubeyi senkronize etmeye ve uyumlu hale getirmeye yönelik bazı girişimlere, üyelerimiz arasındaki iç tartışmalara rağmen, Çayır şubesindeki sorunların zaten 15 aydır üyelerimizin isyanının birikimi olduğunu söylemek zorundayız.” denildi.

Şube üyeleri arasında uzlaşı sağlanması yönünde umut olmasına rağmen bunun gerçekleşmediği kaydedilen açıklamada, “Oysa bunun suçluları artık biliniyor ve partide gasp ve adam kayırma yapan iki veya üç kişinin damgasını taşıyor.” ifadelerine yer verildi.

Çayır şubesi üyelerinin 3’te 2’sinin parti organlarından istifa ettiği ve Merkez Meclisinin 8 üye ve Merkez Yönetim Kurulu’ndaki 1 üye şubedeki faaliyetlerini durduracağı belirtilen açıklamada, “Şu andan itibaren şubenin kurucu yapısı, çeşitli alt şube başkanları ve aktivistlerle birlikte, parti yapısı üyelerinin 3’te 2’si, üyeleri, aktivistleri, sempatizanları ve destekçileri önünde, aynı zamanda kamuoyunun önünde, şubeden toplu istifamızı sunuyoruz.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Şubedeki diğer üyelere “çok geç olmadan dikkatli düşünün” tavsiyesinde bulunulan açıklamada, partinin Genel Başkan Afrim Gashi, Genel Başkan Yardımcısı Bekim Sali ve Genel Sekreter Zekeriya İbrahimi’nin adam kayırmacılık ve akraba ilişkilerine tutsak bırakıldığı vurgulandı.

Read Previous

Bağlar’ın 4. sayısı “Şehir” dosyasıyla çıktı

Read Next

Gazze’deki hastalar sağlık ve insani yardım eksikliği nedeniyle ölüm riskiyle karşı karşıya