Alternativa Çayır Şubesi, Sağlık Bakanı Bekim Sali’nin istifasını talep etti

Kuzey Makedonya’da hükümette yer alan Alternativa Partisi’nin Çayır Şubesi üyeleri Sağlık Bakanı Bekim Sali’nin istifasını istedi.

Alternativa Partisi’nde birçok farklı görevlerde bulunan Çayır Şubesi üyesi Meriton Civuli, parti binası önünde düzenlediği basın toplantısında, Çayır Şubesi üyeleri olarak Sağlık Bakanı Bekim Sali’nin görevini doğru bir şekilde yerine getirmediğinden dolayı istifasını istediklerini söyledi.

Endişelerinin ayrıntılı olarak kendilerine iletilmesine rağmen parti başkanından aylardır cevap alamadıklarını kaydeden Civuli, “Sağlık Bakanı’nın gerçekleştiremediği parti hedeflerine ilişkin endişelerimizi ve memnuniyetsizliğimizi kendi saflarımızdan dile getirmek için toplandık. Bakan, şubemiz tarafından önerildiği için ilk tepki bizim tarafımızdan geldi ama tabii ki ülke düzeyindeki tüm birimlerimizin endişeleri söz konusu.” ifadelerini kullandı.

Kendilerini Alternativa olarak tanımlayan tüm noktaların Bakan Bekim Sali tarafından çiğnendiğini ve bu da bizi parti başkanına tepkilerini iletmeye yönlendirdiğini ifade eden Civuli, parti tüzüğüne göre kendilerinin en önemli özelliğinin özgün, özerk ve dış etkiden bağımsız olmaları olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Bekim Sali’nin yanlışlarını maddeler halinde sıralayan Civuli, “Partinin imajını ve özellikle seçmenlerimize ve genel olarak Kuzey Makedonya’daki tüm Arnavutlara verilen sözü savunmak isteyen bakanın kendi adına siyasi vizyonlarımızı gerçekleştirme konusundaki beceriksizliğine ve yetersizliğine şiddetle tepki gösteriyoruz.” dedi.

Tüm bu süreçle ilgili parti başkanına da bilgi verildiğini ancak şu ana kadar hiçbir adım atılmadığını söyleyen Civuli, “Bu nedenle parti başkanının sahip olduğu yetkilere ve parti tüzüğünün yüklediği yükümlülüklere göre 10 gün içinde tepki göstermesi ve Bakanı görevden alınması sürecini başlatmasını talep ediyoruz. Aksi takdirde sonraki adımlarımız, hasar ve sonuçları münhasıran onun sorumluluğunda olacaktır.” diye konuştu.

Civuli, bugün okunan bildiride Çayır Şubesi’ne mensup 11 kişinin imzası bulunduğunu sözlerine ekledi.

Read Previous

Akaryakıt fiyatlarına indirim

Read Next

Kosova Meclis Komisyonu’nda erken çocukluk eğitimi yasa tasarısı ele alındı