Alsar Başkanı Mehdi Gurra’dan TİKA ziyareti

Arnavutluk’ta faaliyet gösteren ALSAR Kültür, Eğitim ve İnsani Yardım Vakfı Başkanı Mehdi Gurra, Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA) Başkanı Serkan Kayalar ile bir görüşme gerçekleştirdi.

13 Şubat 2024 tarihinde “ALSAR” Vakfı Başkanı Mehdi Gurra, Ankara’daki Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı “TİKA”ya resmi bir ziyarette bulundu.

Alsar’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Alsar Başkanı Mehdi Gurra, TİKA Başkanı Serkan Kayalar tarafından kabul edildi. Toplantı sıcak ve son derece samimi bir ortamda gerçekleşti.” denildi.

Görüşmede, Arnavutluk’ta faaliyet gösteren Türk Devlet İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) katkılarından başlayarak, nezaket ve dostluğun somut ve en anlamlı örneklerinden biri olarak kabul edilen birçok konu ele alındı.

Açıklamada, “Türk halkının ve devletinin Arnavutluk’a yönelik sahip olduğu işbirliği ilişkilerinin geliştirilmesinin yanı sıra, kültürel, kalkınmacı ve insani nitelikteki kurumlar arası ortak projelerin gerçekleştirilmesi amacıyla işbirliği ilişkilerinin geliştirilmesi ve bu yolla Arnavutluk arasındaki kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesine hizmet edilmesi amaçlanmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Vakıf Başkanı Mehdi Gurra, TİKA Başkanı Serkan Kayalar’a başarılar dileyerek, TİKA’nın Arnavutluk’ta verdiği sürekli destekten dolayı derin şükranlarını sundu.

TİKA Başkanı Kayalar, “ALSAR” Vakfı’nın yıllar içinde hem insani alanda hem de kültürel alanda geliştirdiği katkı ve faaliyetleri değerlendirerek, özellikle kararlılık, katkılarından ve 6 Şubat 2023 depremi vesilesiyle kardeş Türk milletinin yardımlarına ortak olmalarından dolayı derin takdirlerini ifade etti.

ALSAR Başkanı Mehdi Gurra, TİKA Başkanı ile görüşmesinin ardından TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik ile de bir araya geldi.

Gurra, Arnavutluk’a yaptığı değerli katkılardan dolayı TİKA Başkan Yardımcısı Mahmut Çevik’e teşekkür etti.

Read Previous

AİHM, Belçika’da helal kesim yasağını haklı buldu

Read Next

BM: Dünyanın en aç 700 bin insanının beşinden dördü Gazze’de yaşıyor