Akhisar Belediye Başkanı’ndan Gostivar’a Ziyaret

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari ile görüştü.

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari’ye çalışma ziyaretinde bulundu. Ev sahibi, Belediye Başkanı Arben Taravari Türk heyetini karşılarken, kendilerine Gostivar Belediyesi’nin çok toplumlu olduğunu vurguladı. Taravari, Gostivar’daki etnik toplulukların, özellikle Arnavut ve Türklerin, tatilleri, düğünleri ve cenazeleri bir arada kutladığını ifade ederek, “Gostivar ve Akhisar iki ikiz belediyedir ve uzun soluklu işbirliğini çeşitli alanlarda derinleştirilecek ve genişletilecektir” dedi.

Üçüncü dönemini geçiren Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, ziyaretin amacının deneyimleri paylaşmak olduğunu söyledi. Akhisar’ın 170 bin nufüsü olduğunu ve son dönemde büyük ekonomik, sosyal ve kültürel gelişim yaşadıklarını belirten Hızlı, “Gostivar’a sadece deneyimlerimizi aktarmak için değil, sizin deneyimlerinizden yararlanmak için de geliyoruz. Yakında sizi daha büyük bir heyetle Akhisar’a davet edeceğiz” şekline konuştu.

Akhisar heyetinde belediye başkanının yanı sıra, iki belediyenin çalışmalarında bilgi ve deneyim alışverişinde bulunan belediye birim başkanları ve meclis üyeleri de hazır bulundu.

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve beraberindeki heyet Gostivar ziyaretleri kapsamında Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu’nu, Gostivar Müftülüğü’nü ve şehrin kültürel simgelerini ziyaret edecek.

 

Read Previous

Bosna Hersek Dış Ticaret Odası İstanbul Temsilciliği Açıldı

Read Next

Bulgaristan’da Trafik Kazası: 6 Ölü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *