Akar: NATO’nun, Yunanistan’ın şımarıklığına dur demesinin zamanı geldi

Türkiye Milli Savunma Bakanı Akar, “Yunanistan tacizlerine devam ediyor. NATO’nun bu şımarıklığa dur demesinin zamanı geldi” dedi.

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanlığı’nın yıllık değerlendirme toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, “Yunanistan tacizlerine devam ediyor. NATO’nun bu şımarıklığa dur demesinin zamanı geldi” dedi.

Yunanistan’ın düşmanca tavırlar sergileyerek küstahlaştığını belirten Bakan Akar konuya ilişkin şöyle konuştu:

“Yunanistan gerginliği tırmandıracak eylemlere maalesef devam etmektedir. Yunanistan uçaklarımızı son 1 hafta içinde 2 kez taciz etmiştir. Bu düşmanca tavır Yunanistan’ın küstahlaştığını açıkça göstermiştir. Yunanistan’ın yaptığı her türlü haksız eyleme karşılık bugüne kadar verilmiştir, verilmeye devam edilecektir. NATO’nun bu şımarıklığa dur demesinin zamanı gelmiştir. Yunan halkı da biz de onları yakından tanıyoruz. Yarınlarının iyi olmasını isteyenlerden dünün ve bugünün yanlışından dönmelidirler.

Kıbrıs hepinizin bildiği gibi bizim milli meselemizdir. Kıbrıs konusunda egemen, eşit, bağımsız iki devletten bahsediyoruz. Artık mesele bu devletin kurulması değil, kurulmuş olan devletin tanınması meselesidir.”

milletgazetesi.gr

Read Previous

İsrail’e 2022’de 95 ülkeden 70 bin Yahudi göç etti

Read Next

Bulgaristan Meclisi, Seçim Kanunu değişikliklerine ilişkin veto kararını reddetti