Ahmeti: “Hangi seçimler? Benimle dalgamı geçiyorsunuz?”

DBB lideri Ali Ahmet’inin dün yaptığı açıklamalar seçimler konusundaki belirsizliğin tırmanmasına neden oldu.  

DBB bugüne kadar takındığı tavır bir anda tersine döndü, siyasi krizin tek çözümünün bütün partilerin ortak karar ile erken seçime gitmesi olduğunu savunan DBB’nin bugün’den sonra nasıl hareket edeceği muamma.

Avusturya gazetesi „Standard’a“ yaptığı açıklamalarda Ali Ahmeti net bir tavır sergilemekten kaçındı.

Standard Gazetesi muhabirinin Makedonya seçimleri hakkında sorusuna Ahmeti mizahi bir şekilde, “Hangi seçimler? Benimle dalgamı geçiyorsunuz?” diyerek cevap verd. Kendisine yönetilen soruları geçiştiren Ahmeti partisinin seçimlere katılıp katılmayacağı konusunda kesin birşeyler söylemedi, seçimlerin olabilmesi için tüm şartların yerine getirilmesi gerektiğini savunan Ahmeti, partilerin ortak bir kararda anlaşması gerektiğini belirtti.

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (MSDB) ise daha önce yaptığı açıklama ile Pırjino anlaşmasının şartları yerine getirilmedikçe erken seçime katılmayacaklarını belirtmişti.

DBB’den yapılan açıklamada dört partinin daha önce ortak karar ile erken seçim tarihi olarak 5 Haziranı seçtiklerini lakin muhalefetin ise karşı çıkmasının hoş olmadığını ve bu hareketiyle Devlet Seçim Komisyonunun işini zora soktuğu belirtildi.

Read Previous

Hesabınız ”İnsanlık” tarafından ödendi!

Read Next

Filistinli en küçük tutuklu tekrar tutuklanmaktan korkuyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *