‘’AGİT Zirvesinin güvenilir organizasyonu bizim için bir takdirdir’’

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, ‘’AGİT Zirvesinin güvenilir organizasyonu bizim için bir takdirdir.’’ dedi.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bugünkü AGİT Zirvesi için Üsküp’te güvenlik düzeyi en üst düzeye çıkarıldığını söyledi.

İçişleri Bakanlığı’nın tüm imkanları kullanıma sunulduğunu kaydeden Spasovski, ‘’Böylece her şey en iyi şekilde ilerleyecek. AGİT Bakanlar Konseyi büyük ve karmaşık bir etkinliktir ve görevlendirilen kuruluş, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin geçen yıl Üsküp’ün başkanlığı sırasında yaptığı ve büyük bir katılım gerektirdiği her şeyin takdir edilmesidir.’’ ifadelerini kullandı.

Kuzey Makedonya’nın komşu ülkelerle siyasi ve dini problemlerini çözdüğünü söyleyen Spasovski, ‘’Bütün bunlar, Kuzey Makedonya’da yüksek düzeyde güvenilirliğin, yüksek düzeyde demokratik değerlerin bulunduğunu gösteriyor ve AGİT Zirvesi bizim için ek bir tanınmadır. Makedonya bu 12 ay boyunca ve bağımsız bir devlet olarak var olduktan sonra da diyalog yoluyla sonuçlara ulaşılabileceğini gösterdi.’’ diye konuştu.

Read Previous

Kosova’da elektrik hırsızlığı yapan 600 kişi yakalandı

Read Next

Yarın Türkiye’deki tüm camilerde Filistin halkı için dua edilecek