Kuzey Makedonya’daki Alternativa Partisi Genel Başkanı ve milletvekili Afrim Gashi, yaptığı açıklama ile Gazze’de şiddetin durması gerektiğini söyledi.

Alternativa Partisi Genel Başkanı ve milletvekili Afrim Gashi, 16 Mayıs Uluslararası Barış İçinde Birlikte Yaşama Günü vesilesiyle sosyal medyadan yaptığı açıklamada, barış içinde bir arada yaşamanın dünyadaki yaşamın temeli olduğunu belirtti.

Bir arada yaşama konusunun Kudüs’ün kutsal topraklarında test edildiği bu günlerde çeşitliliği kabul etmenin ve “diğeri” ile barış içinde bir arada yaşamanın insanın kendini tanıması için bir fırsat olduğunu kaydeden Gashi, “Tüm İbrahimî tektanrılı dinlerin anavatanında barışı tesis etmek, bizi kendimizi ve başkalarını tanımada farklı kılan ortak bir Tanrı’ya gerçekten inandığımızı kanıtlamanın tek yoludur.” ifadelerini kullandı.

– “Bugün Gazze, mağdurun mu yoksa saldırganın tarafında mı olduğumuzu belirleyen barometredir”

Gashi, “Dünyanın en önemli insan hakları kuruluşlarının takdir ettiği gibi bugün Gazze, mağdurun mu yoksa saldırganın tarafında mı olduğumuzu belirleyen barometredir. Bugün hepimiz Gazze’yiz. Bununla birlikte yakında orada ve her yerde barışın yeniden tesis edileceğini ve şiddetin sona ereceğini umuyorum.” şeklinde konuştu.

Önceki Haber

Arnavutluk polisi Filistin’e destek gösterisine izin vermedi

Sonraki Haber

Türkiye’de ‘tam kapanma’ sona erdi, ‘kademeli normalleşme’ başladı