Afganistan, Pakistan ve Hindistan 7,5’lik Depremle Sarsıldı

Merkez üssü Afganistan’ın Hindukuş Dağları olan 7,5 büyüklüğündeki depremde Afganistan, Pakistan ve Hindistan sarsıldı.

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi, depremin merkez üssünün, Afganistan’ın başkenti Kabil’in 254 kilometre kuzeydoğusundaki Hindukuş Dağları olduğunu ve yerin 212,5 kilometre altında meydana geldiğini açıkladı.

Pakistan Radyosu ise depremin büyüklüğünü 8,1 olarak duyurdu.

Depremin en şiddetli hissedildiği Kabil’de ve Pakistan’ın başkenti İslamabad’da halk panik halinde sokağa dökülürken, trafik kilitlendi. Çok sayıda kentte elektrikler kesildi.

İlk belirlemelere göre 12 kişi yaşamını yitirdi

Depremin en çok hissedildiği bölgelerden Pakistan’ın kuzey batısındaki Hayber-Pahtunhva’da arama kurtarma ekipleri, ilk belirlemelere göre 11 kişinin hayatını kaybettiğini ve 100 kişinin yaralandığını kaydetti. Pakistan kamu televizyonu ise ülkenin Kasur bölgesinde deprem sırasında çatıdan atlayan bir kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Afganistan Ulusal Afet Yönetimi Birimi Badahşan Vilayeti Direktörü Abdullah Hümayün Dehkan, bölgede bazı binaların yıkıldığını ve can kayıpları olduğunu kaydetti.

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, deprem mağdurlarına her türlü yardımın yapılması konusunda bütün kaynakların kullanılacağını söyledi.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi ise ülkesinin Afganistan ve Pakistan’a yardım etmeye hazır olduğunu ifade etti.

Kaynak: AA

Read Previous

Çifte Vatandaşlığa sahip Doğu Makedonyalı Yörük Türk’ü Yaşar Süleyman: “Anavatanımızın İstikrarı İçin Bugün Geldik, Yarın da Geliriz”

Read Next

Fener’in Pili Bitti! Cim Bom Affetmedi!

One Comment

  • It’s really great. Thank you for providing a quality article. There is something you might be interested in. Do you know baccaratsite ? If you have more questions, please come to my site and check it out!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *