Adalet Bakanlığı, anayasa değişiklikleri için çalışma grubuna katılanların isimlerini açıkladı

Kuzey Makedonya Adalet Bakanlığı, bugün meclisteki siyasi parti ve kurumların önerdiği anayasa değişiklikleri için çalışma grubuna katılanların isimlerini açıkladı.

Adalet Bakanlığı’nın kurum ve siyasi partilere çalışma grubundaki temsilcilerini aday göstermeleri için verdiği süre dün gece saat 00.00’a kadar doldu.

Anayasa değişiklikleri çalışma grubunda Türk Demokratik Partisi’ni (TDP) Genel Başkan ve milletvekili Beycan İlyas, Türk Hareket Partisi’ni (THP) ise Toplulukların Haklarını Gerçekleştirme Ajansı (THGA) Müdürü Eran Kurtiş temsil edecek.

Çalışma grubunda SDSM’yi Cvetanka İvanova, Demokratik Bütünleşme Birliği’ni (BDİ) Arber Ademi, Arnavut İttifakkı’nı Remzi Mehmedi, Arnavut Demokratik Partisi’ni (PDSH) Rametula Kuki temsil edecek.

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nden Aleksandar Spasov, Avrupa İşleri Sekreterliği’nden Dragan Tilev ve Dışişleri Bakanlığı’ndan Shpend Sadiki kurumlar tarafından önerildi.

Anayasa değişikliklerine sert bir şekilde karşı çıkan ana muhalefet partisi VMRO DPMNE çalışma grubuna katılmayacağın açıkladı.

Adalet Bakanlığı, anayasa değişikliklerinin hazırlanması için çalışma grubunda yer alacak uzmanların hafta sonuna kadar açıklanacağını belirtti.

Ülkenin AB üyelik sürecinin devam etmesi için Bulgar azınlığın anayasaya dahil edilmesi gerekiyor.

Read Previous

Ziraat Bank Bosna, sermaye artırdı

Read Next

Atina’da otobüs şoförleri iş bırakma eylemi yapıyor