Adalet Bakanı Loga, İsviçre’de temaslarda bulunuyor

Kuzey Makedonya Adalet Bakanı Krenar Loga, İsviçre Başsavcısı ile görüşmesinin ardından Bern’de İsviçreli mevkidaşı ile bir araya geldi.

Adalet Bakanı Krenar Loga, Bağımsızlık Günü münasebetiyle bugün İsviçre’nin başkenti Bern’de meslektaşı Elizabeth Baum Schneider ile bir araya geldi.

Bu, Konfederasyon Başsavcısı Stephan Bleitler ile yakın zamanda yapılan toplantının ardından İsviçre adalet sisteminin en yüksek yetkilileriyle yapılan ikinci toplantı.

Bakanlıktan konuyla ilgili yapılan açıklamada, ‘’Görüşmelerde organize suç ve yolsuzlukla mücadelede işbirliğinin güçlendirilmesi; Bu suç kategorileri, yasa dışı mülkiyet, ülkemizdeki iadelerle ilgili sorunlar vb. hakkında bilgi alışverişi; Cezaevi sisteminde olası yardım olasılığının yanı sıra bu alanlarda deneyim alışverişi de söz konusudur.’’ ifadelerine yer verildi.

Bakan Loga, iki taraf arasında cezai ve hukuki alanlardaki anlaşmanın nihai olarak imzalanmasını, uzmanların eğitilmesini, kurumsal desteği ve Üsküp’teki meslektaşı Schneider’in ziyaretini öngören bu kesimlerde işbirliği sözü aldı.

Bu, Kuzey Makedonya Adalet Bakanı’nın çok sayıda vatandaşımızın yaşadığı İsviçre’ye uzun yıllardır yaptığı ilk ziyaret.

Read Previous

Makedonyalı şair Mümin Ali’den yeni bir eser

Read Next

Kosova 2024’ten itibaren plastik poşet kullanımının ortadan kaldırılmasını amaçlıyor