ABD’nin yeni  Dışişleri Bakanı görevine seçilmesi beklenen  Antony Blinken, ABD’nin Joe Biden yönetimi altında uluslararası ilişkilerde atacağı adımlar hakkında  konuştu.

Eski Başkan Donald Trump’ın Kosova ile ilgili yaptıkları konusuna değinmesi istenen Blinken,  kendisinin  desteklediği  işler  yapıldığını ve Kosova ile Sırbistan arasındaki anlaşmanın bunlardan biri olduğunu söyledi.

“Hiçbir partinin iyi fikirler üzerinde tekeli yoktur. Tüm iyi fikirler geçerlidir. Yurtdışındaki Amerikan halkının güvenliğini artırmaya çalışacaklarını kaydeden Blinken,  “Trump yönetiminin yurtdışında yaptığı ve benim desteklediğim birkaç şey var” dedi.

Kosova’yı ileriye taşımak için yapılması gereken çalışmadan birkaç kez bahsettiklerine işaret eden ABD’nin diplomasi şefi görevini alacağı tahmin edilen Blinken, Trump yönetiminin Kosova konusunda yaptıklarını alkışladığını söyledi.

Blinken, “Kosova’yı  ve umarız Sırbistan da ileri taşımaya çalışacağız. Fazla yatırım yapabilmek için müttefikliğimiz güçlenmeli. ” dedi.

Kosovaport

Önceki Haber

Fenerbahçe, Makedon futbolcu Stankovski için görüşmelere başladı

Sonraki Haber

Son 24 saatte maske kullanmayan 368 kişiye ceza kesildi