ABD’den Kosova’ya 34 milyon dolar hibe

Amerika Birleşik Devletleri, Kosova’ya 34.727 milyon dolar hibe etti.

Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani ve USAID direktör vekili Kerry Monaghan Hogler, 34.727 milyon dolar değerinde bir anlaşma imzaladı.

Cumhurbaşkanı Osmani, Kosova’ya 34 milyon Dolar hibe  sağlayan ABD ile Kalkınma Hedefleri Hibe Anlaşması’nın beşinci değişikliğini imzaladığını duyurdu.

Kosova-ABD ilişkilerinin ilerlemesine katkı sağlayacak proje ve anlaşmaları sunmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Osmani, “Böylece kamu yönetimi güçlenecek, bürokrasi ortadan kalkacak ve şeffaflık teşvik edilecek. Bu anlaşma, kamu kurumlarında hesap verebilirliği ve verimliliği hesaba katarak, yolsuzluğun sürekli olarak azaltılmasına ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik verimliliğin artırılmasına katkıda bulunacaktır.” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kosova Büyükelçisi Jeffrey Hovenier ise, ABD’nin Kosova halkıyla istikrarlı ve uzun vadeli ortaklığının bir kez daha teyit edildiğini söyledi.

Hovenier, “Bu fon, ABD’nin Kosova’ya yönelik,  Avrupa ve Avrupa-Atlantik kurumlarına entegrasyonunun ilerletilmesi, ekonomik ilerlemenin artırılmasını teşvik etme çabaları ve iyi yönetişimi geliştirme gibi stratejik hedeflerini destekleyecektir” ifadelerine yer verdi.


Kosovaport

Read Previous

Trabzonspor’un Hırvat Teknik Direktörü Bjelica: Beşiktaş maçına hazırız

Read Next

Bayrampaşa Belediyesi’nden Bosna’ya tır dolusu eğitim desteği