Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Bulgaristan Büyükelçiliğinin, Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında, “Bulgaristan inanılmaz bir potansiyele sahip. Yetenekli bir işgücüne ve zengin bir kültürel mirasa sahip. Bununla birlikte yolsuzluk ekonomik büyümeyi baltalar, öngörülemeyen hukuk sistemini daha da kötüleştirir ve basın özgürlüğünü boğar” denildi.

Mesajda ayrıca, Bulgaristan’ın yolsuzlukla mücadeleye yönelik uyumlu çabalar yoluyla potansiyelini genişletebileceği ve ekonomik büyümeyi ve yenilikleri teşvik edebileceği belirtildi.

Mesajda şu ifadeler yer aldı: “Bulgaristan için daha iyi bir gelecek inşa etmek için her gün yolsuzlukla mücadele eden kişi ve kuruluşları tebrik ediyoruz”.

Mesajın sonunda şöyle denildi: “Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Günü’nde yolsuzlukla mücadele etmek ve hukukun üstünlüğünü güçlendirmek için çalışan kişi ve kuruluşları takdir ettiğimizi bildirmek isteriz.
ABD Bulgaristan Büyükelçiliği, bu konuda ilerlemeye önemli katkılarda bulunan birkaç Bulgar gazetecinin ödüllendirilmesi için Yolsuzlukla Mücadele Fonu ve Bulgaristan İçin Amerika Vakfının girişimini gururla destekliyor”.

Kircaalihaber.com

Önceki Haber

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen kişi sayısı 70 milyon 720 bini geçti

Sonraki Haber

Kosova’da koronavirüs vaka sayısı 45 bini geçti