ABD Genelkurmay Başkanı Dunford Türkiye’de

Darbe girişimi sonrası bazı generallerinin yaptığı açıklamalar nedeniyle Türkiye ile ilişkilerde gerginlik doğan ABD’nin Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, Türkiye’ye gitti.

Dün gece yarısı Irak’tan Adana’daki İncirlik Üssü’ne gelen ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, geceyi burada geçirdi.

Sabah ABD’li askerlerle bir araya gelen Joseph Dunford, bugün öğleden sonra Ankara’da Türk yetkililerle bir dizi görüşme yapacak. Joseph Dunford’un gün sonunda tekrar İncirlik’e dönecek ve yarın sabah Türkiye’den ayrılacak.

AB sekreteri gelecek

Dunford saat 15.00’da Başbakan Binali Yıldırım ile görüşecek. Yıldırım ile Dunford Çankaya Köşkü’nde bir araya gelecek. Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, 3 Ağustos Çarşamba günü Türkiye’ye gelecek. Avrupa Konseyi Basın Servisi’nden yapılan açıklamaya göre Jagland, ziyareti kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüşecek. Jagland, Türkiye ziyareti sırasında ayrıca muhalefet partileri liderleriyle de bir araya gelecek.

Kaynak: Yeni Safak

Read Previous

Kumanova’da polisi öldüren kişi akıl hastası çıktı

Read Next

Herkesin bunu görüp örnek alabilmesi dileğiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *