AA, Makedonca ve Arnavutça Yayın Merkezini Üsküp’te Açıyor

Anadolu Ajansı’nın (AA) Makedonca ve Arnavutça yayın merkezi, pazartesi günü Makedonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenecek törenle açılacak.

Haberlerini 9 dilde dünya kamuoyuna ulaştıran Anadolu Ajansı pazartesi günü açılacak Üsküp ofisi ile Makedonca haber yayınına başlayacak. Makedonca AA’nın 10’uncu yayın dili olurken Üsküp ofisi, Makedonca ve Arnavutça yayın merkezi olarak çalışacak.

Makedonca haber yayınına başlanması ve yeni yayın merkezinin açılışı nedeniyle 9 Kasım’da Üsküp’te düzenlenecek törene, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı’nın yanı sıra Türk ve Makedon bürokratlar ile gazeteciler katılacak. Açılışla birlikte Makedonca haber, fotoğraf ve görüntüler “Haber Akış Sistemi” üzerinden abonelere servis edilmeye başlanacak.

Anadolu Ajansı’nın Makedonca yayınları http://www.aa.com.tr/mk adresinden de takip edilebilecek.

Dünyanın en etkili haber ajanslarından biri olma yolunda kararlılıkla ilerleyen AA, Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Arapça, BHS (Boşnakça, Hırvatça, Sırpça), Rusça, Kürtçe, Fransızca, Arnavutça ve Farsça yayın yapıyor. AA, kuruluşunun 100’üncü yılı olan 2020’de 11 dilde haber üretmeyi hedefliyor.

Read Previous

Temiz Hava! O Da Ne Demek!

Read Next

Fenerbahçe ve Beşiktaş Beraberlikten Kurtulamadı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *