“9 Mayıs Avrupa Günü’nde Makedonya’nın yeni Avrupa yanlısı hükümetini kuracağız”

Kuzey Makedonya’da yaklaşan seçimler öncesinde Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı Dimitar Kovaçevski, Kalkandelen’de partisinin yeni tanıtım merkezi açılışına katıldı.

SDSM Genel Başkanı Dimitar Kovaçevski, burada yaptığı konuşmada katılımcılara partisinin Avrupa’da bir gelecek sağlamak için çalıştığını söyledi.

Avrupa Birliği’nin Makedonya’ya adil davranmadığını ve kendisinin bu haksızlıkları bizzat yaşadığını kaydeden Kovaçevski, “Ancak bu, DPMNE savunucuları gibi pes etmemiz gerektiği anlamına mı geliyor? Kesinlikle hayır diyorum. Biz SDSM olarak bu yoldan asla vazgeçmeyeceğiz. Çünkü bu, ülke için daha iyi bir geleceğe giden doğru yoldur. Bu, SDSM ile DPMNE arasında bir seçim değil. Bu umutla umutsuzluk arasında bir seçimdir. DPMNE ülkeyi Avrupa Birliği’ne taşıyamaz. Onu uzaklaştırabilirler.” ifadelerini kullandı.

Kovaçevski, SDSM’nin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kazanan adaya ve parlamento seçimlerinde de kazanan bir takıma sahip olduğunu belirtti.

Kovaçevski katılımcılara, mevcut yönetim sırasında SDSM’nin ortalama maaşı 2016 yılına göre 290 euro artırdığını, asgari maaşın 8 bin dinardan 22.500 dinara çıkarıldığını, ortalama emekli maaşının ise 6.400 dinar artırıldığını vurguladı.

Read Previous

Bayraktar AKINCI, İHA-122 süpersonik füze atış testini başarıyla gerçekleştirdi

Read Next

Son 24 saatte toplamda 1.988 acil durum çağrısı yapıldı