8 Mart Kadınlar Günü Vizyon Üniversitesi’nde kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Hukuk Kulübü öğrencilerinin düzenlediği özel bir programla kutlandı.

Günün önemine farklı bir açıdan dikkat çekmek isteyen öğrenciler, 8 Mart gününün aslında bir kutlama değil de 8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde yaşanan olaylarda hayatını kaybeden kadınları yad etme günü olduğunun altını çizdiler.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fadıl Hoca 8 Martın önemine dair bir konuşma gerçekleştirdi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Hukuk Kulübü’nün bu etkinliğinden çok memnun olduğunu ve diğer kulüplerin de bu gibi çeşitli etkinliklerde faaliyet göstermelerinin kendisini memnun edeceğini belirtti.

Proğram 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün önemi, tarihi ve Türkiye’de en etkili 20 kadın sinevizyonu, ardından da Uluslararası Vizyon Üniversitesi Hukuk Kulübü’nün hazırlamış oldukları “Kadına Şiddete Hayır” başlıklı tiyatro gösterisiyle sona erdi. Oldukça başarılı bir performans sergileyen öğrenciler uzun süre alkışlandı.

Etkinliğe Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fadıl Hoca, Rektör Yardımcıları, öğretim üyeleri ve kalabalık sayıda öğrenciler katıldı.

 

Read Previous

Karadağ Heyetinden ATO’ya Ziyaret

Read Next

Üsküp’te Suriyeli kadınlara destek çağrısı yapıldı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *