7. Dünya Mestanlılar Buluşması, görkemli bir konserle sona erdi

“Mestanlı Daima Kalbimde” sloganı altında düzenlenen 7. Dünya Mestanlılar Buluşması, görkemli bir konserle sona erdi.

Bu yıl yedincisi düzenlenen Dünya Mestanlılar Buluşması, dünyanın dört bir yanına dağılan yüzlerce Mestanlıyı bir araya getirdi. İlçenin ve komşu ilçelerin binlerce sakini kutlamaların zirve noktasına ulaştığı final konseri izlemek için Momçilgrad kasabasının merkez meydanına akın ettiler. 7. Dünya Mestanlılar Buluşması kapanış konserinde resmi konuklar arasında Kırcaali Milletvekili Erdinç Hayrulla ve Bursa Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Öztürk hazır bulundular.

Kalabalığa hitaben yaptığı selamlama konuşmasında Momçilgrad Belediye Başkanı Müh. Sunay Hasan, “Momçilgrad kasabasını özel kılan birşey var. Bu tabiatından değil, insanından kaynaklanıyor. Mestanlılar geleneklerine bağlı, şeref ve onur sahibi kişilerdir” dedi. Ardından Milletvekili Erdinç Hayrulla da bir selamlama konuşması yaptı.

Dünya Mestanlılar Buluşması’na adanmış konser, Balkan halk oyunları ve türküleri tanıtan Stara Zagora (Eski Zağra) Tantsıt na Vyatıra Grubu’nun gösterisiyle başladı. Ardından sahne alan Mestanlı Zeybekler Grubu ve grubun solisti Rositsa Maksimova seyircilerden bol bol alkış aldılar. Daha sonra ünlü pop-folk sanatçısı Desislava verdiği konserle hayranlarını coşturdu. Mestanlılar, konser boyunca sanatçıya eşlik ettiler. Desislava, ikisi birlikte şarkı söylemesi için Momçilgrad kasabasından büyük hayranı Esi’yi sahneye davet etti. Görkemli konser gece yarısına kadar sürdü.

Kaynak: Kırcaali Haber

Read Previous

Ev kredisi iki kez arttı

Read Next

‘Vize serbestisi için net tarih bekliyoruz’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *