60. Ohri Yaz Festivali dün akşam Ohri Antik Tiyatrosu’nda düzenlenen program ile başladı.

Kuzey Makedonya’nın en büyük ve en ünlü müzik ve sahne etkinliği olan 60. Ohri Yaz Festivali sanatçılar Marija Jelik, Dario Di Vietri, İvan Tomaşev, Amanda Stoyovik ve Milivoe Velik’in performansıyla başladı.

Yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla kısıtlı katılımcı ve önlemlere uyularak gerçekleşen açılış programına Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski ve Kültür Bakanı Hüsni İsmaili de katıldı.

Cumhurbaşkanı Pendarovski burada yaptığı konuşmada, festivalin 60. yılını kutlayarak, “”En iyi Makedon, Avrupalı ​​ve dünya sanatçıları Ohri’deki mükemmelliğiyle bizi onurlandırdı.” dedi.

Ohri Yaz Festivali’ni koronavirüs şartlarında düzenlemenin hiç de kolay olmadığını kaydeden Pendarovski, ancak 60 yıldır uluslararası düzeyde en iyi estetik başarılar için bir model olan Ohri Yaz Festivali’nin düzenlenmesinin gerekli olduğunu söyledi.

Kültür Bakanı Hüsni İsmaili de festivalin Antik Tiyatro’daki katılımcıların çoğundan daha yaşlı olmasından dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Festivalin sadece geçirdiği yıllarla değil aynı zamanda her yıl getirdiği sanatsal başarılarıyla da seviyesini gösterdiğini belirtti.

Önceki Haber

Beyrut’taki patlamada can kaybı 100’e, yaralı sayısı 4 bine yükseldi

Sonraki Haber

Arnavutluk Cumhurbaşkanı, Türkiye-Arnavutluk mali-askeri iş birliği anlaşmasını onayladı