50 km ‘den Daha Fazla Hızın Cezası 400 Avro

Makedonya Meclisi Trafik Güvenliği yasasını onayladı. Yasa ile şimdiye kadar mevcut olan tutarsızlıkların yanı sıra pratikteki ugulamalarda meydana gelen sorunların giderilmesi amaçlanıyor.

Yasa ile araçların sürülmesi sırasında ışıkların kullanılmasını alaca karanlıktan günün ağarmasına kadar zorunlu kılmaktadır. Ayrıca azaltılmış görünürlük koşullarında da kullanılması zorunlu kılınmıştır. Motosikletler ise ışıkları hem gündüz hem gece kullanmaları gerekecek. Bu arada bisikletçilerin de trafik güvenliğini artırmak doğrultusunda özel ışıkları olmaları gerekecek.

Kurallara uymayan sürücülere 15 ile 35 avro arasında ceza kesilecek. Bisikletçilere ise 50 avroluk ceza öngürlmektedir.

Kanun 35 Maddesi yerleşim birimlerinde sürücüler saate 50 km ‘den daha fazla hız yapamayacaklar. Sözkonusu hükme uyulmadığı takdirde cezası 400 avro veya eksi 65 puan. Para cezasının yanı sıra sürücüye altı ila 12 ay arasında motorlu araç sürüş yasağı uygulanacaktır.

TIMEBALKAN

Read Previous

Bakan Yolevski: BM Barış Operasyonlarına Makedonya’nın Katılımı Artabilir

Read Next

Devler Ligi’nde 2. Hafta

One Comment

  • I’ve been looking for photos and articles on this topic over the past few days due to a school assignment, baccaratcommunity and I’m really happy to find a post with the material I was looking for! I bookmark and will come often! Thanks 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *