4. Uluslararası Balkan Çalışmaları Kongresi başvuruları başladı

Balkan Çalışmaları Vakfı, YTB ve çeşitli kurumların iş birliğinde 6-8 Eylül 2024 tarihlerinde Saraybosna’da 4. Balkan Çalışmaları Kongresi düzenlenecek.

Balkan Çalışmaları Vakfı ile Uluslararası Saraybosna Üniversitesi işbirliğinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kalkandelen Üniversitesi, Uluslararası Balkan Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi  ve İlmi Etüdler Derneği tarafından da desteklenecek olan 4. Balkan Studies Congress 06-08 Eylül 2024 tarihlerinde Saraybosna’da düzenlenecek.

Balkan Çalışmaları Vakfı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Uluslararası Balkan Çalışmaları Kongresi, sosyal bilimler alanında disiplinler arası çalışmaları teşvik etmek, nitelikli ve özgün akademik çıktılara katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen uluslararası bir etkinliktir. Çok yönlü iletişimi teşvik ederek ve genç akademisyenlere deneyimlerini aktararak lisansüstü çalışmaların kalitesini artırmayı, böylece bölge içindeki akademik etkileşimi ve etkinliği artırmayı amaçlamaktadır.

Özet için son gönderim tarihi: 20 Mart 2024

Tam metin için son gönderim tarihi: 01 Temmuz 2024

Başvuru: bsc.congress.gen.tr

BSC 2024 başvuruları, koşulları, konuları ve sürecine dair tüm bilglilere congressbalkan.com sitesinden rahatlıkla uluşabilirsiniz.

Read Previous

“Enflasyondaki ve döviz piyasasındaki olumlu gidişatın devam etmesi durumunda daha esnek bir para politikası fırsatı doğacak”

Read Next

İsrail medyasına göre askerler “onay almaksızın” Gazze’de Filistinlilere ait evleri ateşe veriyor