Devlet Seçim Komisyonu (DSK), parmak izi okuyucuları ve onların 4 yıllık bakımı ile ilgili Alman şirketi “Dermalog” ile bir anlaşma imzaladı.

DSK Başkanı Aleksandar Daştevski MİA’ya yaptığı açıklamada, dört seçimde kullanılacak sistemle ilgili anlaşmanın yaklaşık 11 milyon euro olduğunu söyledi ve ülkede bu yıl 17 Ekim’de yapılacak yerel seçimlerde ilk kez kullanılacak parmak izi okuyucuların 250’sinin 25 Ağustos’ta gelmesi gerektiğini belirtti.

Anlaşmanın, şirketin önümüzdeki dört yıl içinde Komisyona sunması gereken hizmetleri de kapsadığını vurgulayan Daştevski, “Dermalog” şirketinin çalışanlarının, parmak izi okuyucularının teknik incelemesini yapacağını, ayrıca seçim kurullarındaki başkan ve seçim kurulu başkan yardımcısına sahip olacak kullanım kılavuzları yapmak zorunda kalacaklarını ve bunun yanı sıra 7 bin kişiye eğitim vereceklerini söyledi.

Daştevski, anlaşma tutarının ödemesinin, tüm süreç başarılı olursa, yerel seçimlerden sonra, yani bu yılın Kasım ayı ortasında yapılacağını belirtti.

Önceki Haber

Kafe ve restoranlarda aşı göstermeyen müşterilere ceza verilip verilmeyeceği önümüzdeki günlerde belirlenecek

Sonraki Haber

Son 24 saatte 639 yeni vaka, 6 ölü