Türkçe’nin Kosova’da yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için önemli rol üstlenen Türkçem Dergisi bünyesinde verilen 23. Uluslararası Türkçem Dergisi 2021 yılı ödülünün sahipleri Arif Bozacı ve Avni Engüllü oldu.

Balkanlarda anadili zevkini sürdürmek doğrultusunda yol alan, Kosova, Makedonya ve Balkanlar ağırlıklı olmak üzere yaşatılan Türk edebiyatını gündemde tutmak ve yeni gelişmelere kucak açmak, kardeş edebiyatlarla gönül bağlarını daha bir perçinleşmeye yönelik çalışmalar içinde olmak ve illa ki Kosova’da Türkçeye zenginlik katmak için çabalarını her geçen gün yoğunlaştırarak yayın hayatını sürdüren Türkçem dergisi, bir yandan da yıllardır geleneksel hale getirdiği Türkçem dergisi yılın ödülünü vermeye devam etmektedir. Ödül, çocuk edebiyatının gelişmesine katkı sunanlara verilmektedir. 

Prof.Dr. Mustafa İsen, Leyla Şerif Emin, Aziz Serbest, Seyhan Murtezan İbrahimi, Dr. Taner Güçlütürk, Canan Özer ve Zeynel Beksaç’tan oluşan bu yılki  Seçici Kurul 23. Uluslararası Türkçem Dergisi 2021 Yılın Ödülü’nün Kosova ve Makedonya’da önde gelen şair yazarlarımız Arif Bozacı ve Avni Engüllü’ye verilmesini karara bağladı.

Ödüller daha sonra belirlenecek tarihlerde Priştine ve Üsküp’te sahiplerine takdim edilecektir.

Önceki Haber

Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği’nden 23 Nisan Resim Yarışması

Sonraki Haber

Sağlık Bakanı Filipçe 2 bin Çin aşısının bugün ülkeye varacağını açıkladı