16. Kırcaali Çok Kültürlü Şehir Girişimi, “Rodoplar’ın Gözleri” fotoğraf sergisiyle açıldı

9 Mayıs Salı günü Kırcaali Krıg Sanat Galerisi’nde 16. Çok Kültürlü Şehir Girişimi, Bulgaristan Ulusal Radyosu (BNR) Radyo Kırcaali ekibinde yer alan fotoğraf sanatçıları Mehmet Recep ile Georgi Argirov’un “Rodoplar’ın Gözleri” başlıklı fotoğraf sergisiyle açıldı.

BNR Kırcaali Radyosu ile Kırcaali Krıg Sanat Hareketi’nin ortaklaşa düzenlediği kültürel etkinlik, BNR’nin en yeni bölgesel radyo istasyonunun kuruluşunun 7. yılı münasebetiyle yapıldı.  Etkinliğie katılanlar arasında Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, BNR Genel Müdürü Milen Mitev ile BNR’de şube müdürleri ile ülkedeki başka bölgesel radyo istasyonlarının müdürleri, radyonun sadık dinleyicileri, iş birliği yaptığı gazeteciler ile tanınan kişiler katıldılar.

Fotoğraf sergisinin açılış konuşmasını yapan KRIG Sanat Hareketi Başkanı Radost Nikolaeva, etkinliğin 9 Mayıs Avrupa Günü, Çok Kültürlü Şehir Girişimi ile BNR Kırcaali Radyosu’nun kuruluşunun 7. yılı vesilesiyle gerçekleştirildiğini vurguladı.

BNR Genel Müdürü Milen Mitev, katılımcılara yönelik selamlama konuşmasında Radyo Kırcaali’nin Bulgaristan’ın güzel, ilginç ve karmaşık bir bölgesinde dinleyicilere hizmet verme görevi bulunduğunu vurguladı. Mitev, “Hayatta pek çok şeyin ilk 7 yıla bağlı olduğu doğruysa, o zaman Radyo Kırcaali’den meslektaşlarımın bu 7 yılda gelecekte uzun ve tatmin edici bir yaşamın temellerini attığını düşünüyorum” dedi. BNR Müdürü’nün ifadesine göre, bölge gazeteciliği insanların yaşamlarına en yakın olanı,  çünkü her birimizi ilgilendiren sorunları gösterir, çünkü Bulgaristan’da yaşananlar sadece Sofya’nın merkezinde, sarı parke taşlarında olmuyor, başka birçok yerde de oluyor.

Katılımcılara ve oradan da tüm Kırcaalilere yönelik selamlama konuşması yapan Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, 9 Mayıs Faşizme Karşı Zafer ve Avrupa Günü’nü kutlarken Radyo Kırcaali’nin kuruluşunun 7. yıl dönümü münasebetiyle radyo ekibini de tebrik etti. Belediye Başkanı, “BNR, ulusal kurumlarımızın bir parçası  ve kesinlikle kamu görevlerini, onlardan beklendiği gibi yerine getirmektedir. Anket sonuçları, BNR’nin en yüksek düzeyde kamu güvenine sahip olduğunu gösteriyor” dedi ve Radyo Kırcaali ekibinin bu güveni koruma ve faaliyetleriyle onu artırmaya yönelik çalışmasını temenni etti.

Dr. Müh. Azis, “Kırcaali Belediyesi, bölgedeki yerel yönetimin diğer tüm temsilcileriyle birlikte Kırcaali Radyosu’nun sadık, kalıcı ortakları olmaya devam ediyor” diye vurguladı. Sergi için fotoğraf sanatçılarını da tebrik eden Belediye Başkanı, “Güzelliği, birçok yaşamı ve elbette pek çok hoşgörüyü bir araya getiren Kırcaali ve bölge hakkındaki görüşlerinizi yansıtan fotoğraflarınız için teşekkür ederiz” dedi.

“Rodoplar’ın Gözleri” başlıklı fotoğraf sergisi, Georgi Argirov ile Mehmet Recep’in objektifinden yansıyan 60 fotoğraftan oluşur. Her ikisi de BNR Radyo Kırcaali’de ses yönetmeni, ancak aynı zamanda birçok alanda kendini kanıtlamış profesyonellerdir. Kırcaali’de çıkan Nov Jivot (Yeni Hayat) gazetesinde foto muhabiri olarak 23 yıllık deneyime sahip olan Mehmet Recep, Kanal 1 ve Nova TV’de kameraman olarak çalıştı. Georgi Argirov, sanat, reklam ve dijital fotoğrafçılığı alanında parlak bir figür, web ve grafik tasarımcı, ses ve video reklamcısı, DJ. Onun web sayfası ArgoStars’ın 68 bin takipçisi var.

Kırcaalihaber

Read Previous

Kurti: AB, anlaşmanın ihlalinden Sırbistan’ı sorumlu tutmalı

Read Next

Türkiye 15’li Ragbi Erkek Milli Takımı Karadağ deplasmanında