15 Temmuz Destanı ve Balkanlar

Bir vatanın ne olduğunu anlamak istiyorsanız durun ve 15 Temmuz’da bayraklarını ve anavatanlarını savunmak için hayatlarını feda eden Türk halkını hatırlayın.

15 Temmuz 2016. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da gözlerimizdeki acı ve gözyaşlarıyla hatırlıyoruz 15 Temmuz’u. Çünkü bu tarihte birçok masum insan, devletini ve vatanını savunurken hayatını kaybetti. Başta FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ve diğer terör örgütlerinin yardımıyla Türkiye Devletine, seçilmiş hükümetine ve Recep Tayyip Erdoğan’a darbe girişiminde bulundu. O gece sadece Türk devleti ve halkı için korkunç değildi, o gece Balkan halkı için de büyük önem arzediyordu. Çünkü biz Arnavutlar, Boşnaklar ve diğer Balkanlar halkları Türkleri kardeş biliriz ve kardeşimiz iyi olmadığında biz de iyi olamayız.

Ancak bu hain ve rezil darbe girişimi, Allah’ın inayetiyle ve Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgeliği sayesinde başarılı olamadı. Böylelikle terör örgütü planlarını gerçekleştiremedi. Devleti yok etmek amacı güden darbe girişiminde başarısız oldular ve hainlerin hayalleri suya düştü.

Terör örgütleri emellerinde başarılı olsalardı bugün askeri, siyasi ve ekonomik açıdan zayıflamış bir Türkiye manzarası görecektik. Darbe girişimi başarılı olsaydı bizler, Balkanlardaki ve diğer Müslüman ülkelerdeki Müslümanlar yetim kalırdık, bizi koruyacak kardeşimiz, ağabeyimiz olmayacaktı. Buna hain senaryonun gerçekleşmesine izin vermeyen Allah’a binlerce kez hamdolsun.

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen yıllarca kendi üyelerini devlet kurumlarının farklı kademelerine yerleştirdi. Bu süreçte PKK ve diğer terör örgütleri ile de işbirliği yaptı. Daha sonra, demokratik şekilde gerçekleşen seçimlerde halk tarafından seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı ve liderliğindeki hükümeti ortadan kaldırmak istediler.

Hain darbe planı başarılı bir şekilde gerçekleştirilseydi!?

Eğer o hain darbe plan başarıya ulaşsaydı FETÖ ve diğer terör örgütleri, Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Ak Parti’nin Türkiye’nin kalkınması için uygulamaya koyduğu askeri, siyasi ve ekonomik tüm planları engelleyecekti. Ancak Allah’ın inayetiyle bu uğursuz ve hain darbe planı gerçekleştirilemedi.

Tam bu noktada durup Balkanlara bir göz atarsak, aktifliği azalmasına rağmen FETÖ okulları, dernekleri ve yurtları aracılığıyla bölgede mevcudiyetini sürdürmektedir. FETÖ dernekler, okullar ve üniversiteler aracılığıyla çalışanlarına ve eğitim verdiği kişilere ideolojik olarak etki ediyor. FETÖ sadece Türkiye Devleti için tehlikeli değildir. Bu terör örgütü diğer ülkelere de tehdit oluşturuyor.

Bu terör örgütü tehlikesini daha da netleştirmek adına küresel pandemi şeklinde tüm ülkeleri etkileyen Covid-19 virüsünü örnek olarak vermek istiyorum. Covid-19 salgını gibi FETÖ üyeleri gittikleri her yere tehlikeli idelojik virüslerini yayıyorlar. Bu yüzden her türlü virüsten ve özellikle ideolojik virüslerden korunmamız gerekiyor.

Yazımın sonunda, 15 Temmuz’da şehit olan tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum ve Allah’tan onların şehadetlerini kabul etmesi ve bu gecenin bir daha hiçbir zaman yaşanmaması için dua ediyorum.

Hamzi İbraimi

Read Previous

Son 24 saatte 135 yeni vaka, 4 ölü

Read Next

FETÖ’nün kanlı darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti