• BUGÜN 16/31
 • Erdoğan’dan Kosova Başbakanı’na sert tepki

  March 31, 2018 | 16:36

  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan, Kosova’daki FETÖ operasyonundan sonra Kosova İçişleri Bakanı ve İstihbarat Şefi’nin görevden alınmasını sert dille eleştirirken, “Ey Kosova’nın Başbakanı, kimin talimatıyla sen böyle bir adım attın?”  dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Pendik 6. Olağan İlçe Kongresinde önemli açıklamalar yaptı. MİT’in Kosova’daki operasyonuna değinen Cumhurbaşkanı, “Kosova’nın Başbakanı tuttu, istihbaratın başındaki kişiyle içişleri bakanını görevden aldı. Ben tabi şimdi soruyorum, ey Kosova’nın Başbakanı, kimin talimatıyla sen böyle bir adım attın?” dedi.

  Sen kimin talimatıyla bu adımı attın?

  Erdoğan, “Milli İstihbarat Teşkilatımız, Kosova’da yaptığı operasyonla bunların (FETÖ) Balkanlardaki en üst düzey yöneticilerini paketledi. Ama üzüntüm var. Kosova’nın Başbakanı tuttu, istihbaratın başındaki kişiyle içişleri bakanını görevden aldı. Şimdi soruyorum, ey Kosova’nın Başbakanı, kimin talimatıyla sen böyle bir adım attın? Ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti’ne darbe yapmaya gayret edenleri korumaya başladın.” dedi.

  “Kosova’yı bir kardeş olarak bağrına basan Türkiye’ye darbe girişiminde bulunan bu adamları, sen koynunda nasıl beslersin, bunun hesabını sen de vereceksin.” diyen Erdoğan, “Benim Kosovalı kardeşlerim senin gibi Başbakan”a da prim vermez. Benim Kosovalı kardeşlerim, tanıdığım bildiğim Kosovalılar sana bunun hesabını soracaktır, ben bunu da biliyorum. Türkiye’nin, aba altından sopa göstermelerle, tehdit kokan beyanatlarla, proje ürünü terör örgütleriyle, kirli ittifaklarla dize getirilemeyecek bir ülke olduğunu, hamdolsun 4-5 yılda defalarca ispatladık. 15 Temmuz gibi bir ihanetin dahi üstesinden gelebilen bu ülkeyi, Allah’ın izniyle durduracak bir güç tanımıyoruz.” şeklinde konuştu.

   

   

   

   

  Yorum Yap