• BUGÜN 16/31
 • Avrupa Komisyonundan Kosova’ya 24 Milyon Avro

  March 21, 2018 | 10:12

  Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar Adalet Bakanı Abelard Tahiri ile birlikte bugün Avrupa Komisyonu Kosova Birimi Şefi David Cullen ile görüştü.

  Bu görüşmede, Kosova’nın AB ile ilişkileri , angajelikler ve kamu yönetimde yapılmakta olan reformlar ile hukuk üstünlüğü konusunda Kosova’nın yaptığı işi ele alındı.

  Bakan Yağcılar, Kosova’nın AB yolunda projelerin gerçekleşmesi için sürekli destekte bulunan AB ve OECD/SİGMA’ya teşekkürlerini ifade etti.

  Kamu Yönetimi Bakanı aynı zamanda Sivil Hizmetler Yasası, Kamu Yönetimi Örgütleme Yasası ve Maaşlar Yasası olmak üzere 3 temel yasanın bu yıl onaylanacağını belirtti.

  Bu üç önemli girşimin kamu yönetimde temel hedefleri teşkil ettiğini söyleyen Bakan Yağcılar, modern ve Avrupai bir devlet için gelişmiş bir yasal tabanı oluşturacağını ileri sürerek, IOA,ERA ve diğer stratejik belgelerden çıkan yükümlülüklerin yerine getirilmesinde kararlı olduklarını sözlerine ekledi.

  Avrupa Komisyonu Kosova Birimi Şefi David Cullen de fırsattan yararlanarak, bu sürece mükemmel katkı sunan Bakan Yağcılar ve Bakan Tahiri’ye teşekkür etti.

  Kamu Yönetimi Bakanlığından sunulan basın bildirisinde, Cullen’in Kosova’nın Avrupa Gündeminin derinleşmesinde ve Kosova’nın sektörel bütçesine destek olarak 24 milyon Avronun verilmesinde Avrupa Komisyonunun kararlı olduğunu belirttiği ileri sürülüyor.

  Kosovahaber.net

  Yorum Yap