Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Kosova’da 

Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kosova’ya  gerçekeştirdiği ziyaret kapsamında, İslam Birliği Başkanı Müftü Naim Ternava ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Kosova İslam Birliğ Başkanı Ternava, konuğuna yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, Erbaş’ın Kosova’yı ziyaret etmesinin önemine değindi. Ternava, “Bu çok önemli bir ziyaret. Bu herkesin iyiliği için bir motivasyon ve güçtür, bu yüzden Kosova için yaptığınız her şey için bir kez daha teşekkür ederim” dedi.

Erbaş ise Kosova’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kosova vatandaşlarına fayda sağlayacak kültürel-tarihi miras projelerinin ve diğer projelerin uygulanmasında Türkiye’nin desteklerinin süreceğini kaydetti.

Priştine Merkez Camii inşaatını inceledi

Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bazı temaslarda bulunmak üzere geldiği Kosova’da yapımı devam eden Priştine Merkez Camii inşaatını da inceledi.

Erbaş, Kosova İslam Birliği Başkanı Müftü Naim Ternava ile birlikte Priştine Merkez Camii inşaat alanını ziyaret etti. Erbaş’a, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak eşlik etti. İncelemelerde bulunan Erbaş, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Ternava ve Erbaş başkentteki “Alauddin” Medresesi’ni de ziyaret ettiler.

Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, bu yılın Mart ayında da Kosova’yı ziyaret etmişti.

Kosovaport

Read Previous

Üsküp’te toplu sünnet şöleni düzenlendi

Read Next

Bosna Hersek Yüksek Temsilcisi seçim yasası iddialarına karşı öfkesine hakim olamadı