Svetislav Pesic: Sırbistan olarak artık dünyanın en iyisi değiliz

FIBA Dünya Kupası Elemeleri A Grubu son maçında Sırbistan, Belçika’yı konuk ederken karşılaşmada yaşanan elektrik kesintisinin ardından maç yarıda kalmış ve ertesi gün oynanmıştı. Karşılaşmayı Belçika, 73-74’lük skorla kazanırken grubun favorilerinden olan Sırbistan 3 galibiyet – 3 yenilgi ile 3. sırada yer almıştı.

Karşılaşmanın ardından Sırbistan’da başantrenör Svetislav Pesic açıklamalarda bulundu ve önemli sözler söyledi. Pesic maçın ardından yaptığı açıklamada, “Bu pencere öncesinde durumumuz olağanüstüydü. Bir şey değişmedi. Hangi seviyede olduğumuzu biliyorum. Zor olacak tabii ki. Bunu bu pencerenin başlangıcından önce söylemişti. Tüm oyuncularımıza güvenemeyiz. Hazırlık için de yeterli zamanımız yok ve bu Belçika maçında da görüldü. İyi şeyler yapıldı ama oyuncular ve teknik heyetin de hataları oldu. Devamlılığımız yok ve bu kendisini bu maçlarda gösteriyor” dedi.

Tecrübeli koç sözlerine, “Belki bir başkası benden daha iyi şeyler yapabilir ama ben bundan daha iyisini yapamam. Karşılaşmada daha fazla sorumluluk almak durumunda kaldım çünkü hücumda daha başka bir şey oynanabilmesi içindi. Kötü bir koç değilim ancak devamlılığımız yok” dedi.

Svetislav Pesic, Belçika’nın uzun süredir birlikte oynadığına da değindi ve, “Belçika uzun süredir bir arada. İspanya ya da Fransa değiller tabi ama kimyaları var, Belçika’nın sahip olduğu şey takım kimyası. Biz buna sahip değiliz. Onları tebrik ediyorum, maçı hak ederek kazandılar. Büyük bir özgüven gösterdiler” dedi.

FIBA Dünya Kupası Elemeleri’nde milli takımımız ile aynı grupta yer alan Sırbistan’da artık dünyanın en iyilerinden biri olmadıklarından da bahsetti ve, “Artık dünyanın en iyisi değiliz. Artık devamlılığın olması gerektiğini anlamamız gerekiyor. Bu, burada olan olmayan herkese de bir çağrı. Her maçı kazanmak için hazırlanmamız gerekiyor” sözlerini söyledi.

Sırbistan, FIBA Dünya Kupası Elemeleri ikinci turunda I Grubu’nda milli takımımız ile aynı grupta yer alıyor. Milli takımımız Sırbistan’ı 28 Ağustos’ta konuk edecekken 13 Kasım’da ise Sırbistan’ın konuğu olacak.

eurohoops

Read Previous

Türkiye ile Arnavutluk arasında kütüphanecilik anlaşması

Read Next

Türkiye ile İtalya arasında 9 anlaşma imzalandı