Prizren’de Türkçe eğitime kaydını yaptıran öğrencilere tablet ve kırtasiye malzemeleri hediye edildi

Kosova Demokratik Türk Partisi’nin girişimiyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğiyle ve Kosova Türk Öğretmenler Derneği’nin organizasyonuyla gerçekleşen “Kosova’da Türkçe Eğitimde Teknolojik Atılım” projesi kapsamında, Prizren’de Türkçe eğitime kaydını yaptıran 100 öğrenciye tablet, kırtasiye ve çanta dağıtımı yapıldı.

Kosova Demokratik Türk Partisi, Önce Eğitim diyerek Kosova’da Türkçe eğitimin daha kaliteli ve yüksek standartlara ulaşması için girişimlerde bulunmuş, Türkiye Cumhuriyeti ve Kosova’daki Türk kurumları ile işbirliği içinde çalışmıştır. Kosova’daki Türk toplumunun adeta milli eğitim kurumu gibi çalışan Kosova Türk Öğretmenler Derneği ile son iki yıl içerisinde birçok atılım gerçekleştirilmiştir.

KDTP tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Partimizin talepleri ve girişimleri doğrultusunda ve Kosova Türk Öğretmenler Derneği’nin özverili çalışması sayesinde: yerinde burs, tablet, kırtasiye, çanta, sınıflara akıllı tahta, öğretmenlerimize eğitim seminerleri gibi büyük projeler gerçekleştirildi. Bu büyük projeleri gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Bu bağlamda desteklerini esirgemeyen Türkiye Cumhuriyeti Devletine, T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na, T. C. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e, YTB Başkanı Abdullah Eren’e, T.C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar’a, T.C. Kosova Eğitim Müşaviri Şerafettin Turan’a ve Türk Temsil Heyetine teşekkürlerimizi sunarız.

Kosova’da Türkçe Eğitimde Teknolojik Atılım projesi ile Türkçe eğitimin geliştirilmesi, eğitimin daha nitelikli hale gelmesine ilişkin çalışmalarımızın, ilerde gerçekleştirilecek projelere ön ayak olmasını diler, projede emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.”

Read Previous

TMBH Genel Başkanı Saraç, Gostivar Belediye Başkanı Taravari ile görüştü

Read Next

Avrupa’nın 5 büyük futbol liginde önemli maçlar oynanacak