Priştine ve Mamuşa’da Türkçe eğitimde kaliteyi artıracak girişim

Kosova Demokratik Türk Partisi’nin (KDTP) girişimiyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğiyle ve Kosova Türk Öğretmenler Derneği’nin organizasyonuyla gerçekleşen “Kosova’da Türkçe Eğitimde Teknolojik Atılım” projesi kapsamında, Priştine ve Mamuşa’da Türkçe eğitime kaydını yaptıran 75 öğrenciye tablet, kırtasiye ve çanta dağıtımı yapıldı.

KDTP Priştine Şubesi’nde yapılan tablet dağıtım organizasyonuna, KDTP Genel Başkanı ve Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, Büyükelçilik Eğitim Müşaviri Şerafettin Turan, Yunus Emre Enstitüsü Kosova Koordinatörü Ramazan Yılmaz, Uluslararası Maarif Okulları Kosova Temsilcisi Oğuz Hamza Yılmaz, KDTP Priştine Şubesi Başkanı Ferdi Mazrek, öğretmen ile öğrenciler katıldı.

Törene katılan Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç, “Kosova’da Türkçe eğitimin daha kaliteli ve yüksek standartlara ulaşması için Türkiye Cumhuriyeti ve Kosova’daki Türk kurumları ile İşbirliğimiz bundan sonra da devam edecektir” dedi.

KDTP tarafından yapılan açıklamada ise, “Partimizin talepleri ve girişimleri doğrultusunda ve Kosova Türk Öğretmenler Derneği’nin özverili çalışması sayesinde: yerinde burs, tablet, kırtasiye, çanta, sınıflara akıllı tahta, öğretmenlerimize eğitim seminerleri gibi büyük projeler gerçekleştirildi. Bu büyük projeleri gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

AB düzensiz göçteki artış nedeniyle Sırbistan ile vize serbestliğini askıya alabilir

Read Next

Karadağ Dışişleri ve Savunma Bakanlarının Rusya’ya girişi yasaklandı