Portekiz’den Kosova’ya vize desteği

Kosova ziyaretini gerçekleştirmekte olan Portekiz Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Sergio Sousa Pinto, ülkesinin Kosova’yı vize muafiyeti konusunda destekleyeceğini belirtti.

Kosova Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu üyeleriyle biraraya gelen Pinto,  Kosova’nın  Avrupa Birliği (AB)  üyeliğine de destek vereceğini sözlerine ekledi.

Kosova ile ilişkileri uzun yıllara dayanan bir dostluk olarak nitelendiren Portekizli konuk, Kosova’ya her alanda destek vereceklerini  tekrarladı.

“Desteğimizi göstermek için buradayız. Kosova’yı destekleyeceğiz, çünkü sizinle duygusal bir bağımız var, Kosova’da çok sayıda Portekizli askeri güç var ve bu dostluğu destekliyoruz. Vizelerin muafiyeti ve AB üyeliği konusunda Kosova’yı destekleyeceğiz. Kosova’nın geleceği AB içindedir  ve tüm diplomatik desteğimizi alacaksınız” dedi.

Kosova Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu  Başkanı Haki Abazi de yaptığı açıklamada, vize muafiyeti ve  AB üyeliğine  ek olarak, Kosova’nın bağımsızlığının tanınması için destek istedi.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

İtalya, Bulgaristan’daki çok uluslu NATO savaş grubunun komutasını devraldı

Read Next

Vulin: Sırbistan’ın yeri AB değil