Kosova Eğitim Bakanı Nagavci: Yeni öğretim yılı için herşey hazır

Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı Arbërie Nagavci, bugün düzenlediği basın toplantısında, Eğitim Bakanlığı’nın  takvime göre 1 Eylül  yarın başlamaı gereken 2022-2023 yeni öğretim yılına yönelik tüm hazırlıkları yaptığını duyurdu.

Ders kitaplarının  zamanında dağıtıldığını ve bu öğretim yılındaki büyük özveriden sonra, Kosova ile Arnavutluk arasında hazırlanan tüm Arnavut öğrencilerın  ortak alfabeyi kullanacaklarını belirten Nagavci,  ​​sadece beşinci sınıf için ders kitaplarının dağıtılmadığını, dağıtımın takında yapılacağını belirtti.

Eğitim Sendiklaraı tarafından ilan edilen greve çoğu kurumların katıulmadığınbı kaydeden Nagavci,  eğitim kurumlarında bile grev olmayacağını  umduklarını kaydetti.

Eğitim Bakanı Arbërie Nagavci,  11 yaşındaki bir kız çocuğunun  tecavüzü hakkında konuşarak,  derin üzüntüsünü  dile getirdi.

Okullarda şiddeti önlemek ve Kosova okullarında cinsiyet eşitliğini teşvik etmek için farkındalık yaratmak için çalıştıklarına işaret eden Nagavci, “Okullarda güvenlik, bakanlığın önceliklerinin başında geliyor” dedi.

Kosovaport

Read Previous

Bosna Hersek’te enflasyon rekor seviyeye ulaştı

Read Next

AB ülkeleri Ruslara vize yasağını tartışıyor