Fadıl Şalıyan 60. sanat yılını konserle kutladı

Kosova müzik dünyasının duayen sanatçısı Fadıl Şalıyan, dün Doğru Yol TKSD salonunda 60.sanat yılını görkemli bir konserle kutladı.

Salonu tıka basa dolduran müzikseverler zaman zaman sanatçı tarafından söylenen şarkı türkülere eşlik ederek, coşkulu anlar yaşandı.

Şef Nevzat Şundo yönetiminde Hicaz, Hüzam, Hüseyni ve Muayyer Kürdi makamında Kadınlar Korosu ve genç sanatçılar tarafından söylenen fasıllar da katılımcılardan yana büyük alkış aldı. Müziğimizin yıldızlı anlarından birinin yaşandığı geceye sanatçının yakınları, sanatseverler yanı sıra katılanlar arasında derneğin kuruclarından ve eski başkanlarından Refet Kiser de vardı. Kiser, Doğru Yol Derneği’nin varmış olduğu sanatsal düzeyin onur ve gurur verici olduğunu söyledi. Bu derece kaliteli, yetenekli gençlerin yetişmesi dernek açısından büyük bir zenginliktir. Fadıl Şalıyan’a gelince yıllar önce onunla beraber çalıştık. Her zaman başarılı bir sanatçıydı. Bu akşam onun 60. Sanat yılı jübiler konserinde bulunmaktan büyük bir mutluluk duydum, şeklinde ifadelerde bulundu.

Konserin sonunda sanatçı Fadıl Şalıyan’a gecenin anısına, Doğru Yol Derneği Başkanı Nevzat Şundo tarafından bir plake sunuldu. Toplu fotografın çekilmesi ve verilen ikram ardından program sona erdi.

Read Previous

Üsküp camilerinin düzenli imamı Hafız Adem İdriz Hakk’ın rahmetine kavuştu

Read Next

Bakan Çavuşoğlu: Yunanistan’ın propagandasının çöktüğünü görmeye başladık