• BUGÜN 16/31
 • “Zaev-Çipras görüşmesi, isim sorununda nihai çözüm yolunda atılan bir adım”

  May 16, 2018 | 14:05

  Makedonya Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü Mile Boşnakovski, Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ile Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras arasında yapılacak olan görüşmeyi, “İsim sorununda nihai çözüm yolunda atılan bir adım” olarak nitelendirdi.

  Makedonya Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü Mile Boşnakovski, Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ile Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras arasında yarın Sofya’daki AB-Batı Balkanlar Zirvesi’nin oturumlarında yapılacak olan görüşmeyi, “İsim sorununda nihai çözüm yolunda atılan bir adım” olarak nitelendirdi.

  Düzenlenen basın toplantısında konuşan Boşnakovski, “Başbakan Zaev çözüm beklemenin çok erken olduğunu söyledi, ancak bu toplantının nihai çözüme doğru atılmış bir adım olduğunu düşünüyorum” dedi.

  Makedonya ve Yunanistan Başbakanlarının görüşmelerine Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de eşlik edeceği iddialarını yalanlayan hükümet sözcüsü Boşnakovsi, Başbakan Zaev’in Almanya Başbakanı Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile birebir görüşmeler yapacağını söyledi.

  Boşnakovski, Zaev ile Çipras arasındaki toplantının yarın Sofya saati ile 10: 30’da yapılmasının planlandığını doğruladı.

  Bu görüşme Makedonya ve Yunanistan başbakanlarının ikinci birebir toplantısı olacak.

  Yorum Yap