• BUGÜN 16/31
 • Üsküp YEE’nin “Türk Masal Saati” projesi Koliçan’da gerçekleşti

  January 31, 2018 | 19:46

  Üsküp Yunus Emre Enstitüsü’nün “Çocuk Kulübü Projesi” kapsamında gerçekleştirdiği “Türk Masal Saati” Koliçan Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu’nda icra edildi.

  Üsküp Yunus Emre Enstitüsü, 2018 yılı “Masal Saati Projesi”nin ilk etkinliğini 31 Ocak Çarşamba günü Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu’nda büyük bir katılımla gerçekleştirdi. Pedagog Aslı Gedizli’nin anlatımlarıyla gerçekleştirilen etkinlikte Koliçanlı minikler unutamayacakları bir gün geçirdi. Nasreddin Hoca ve Keloğlan masallarını dinleyen öğrenciler ayrıca okulda öğrendikleri masalları arkadaşlarıyla paylaşma fırsatı da buldu. Etkinlik sonrası minik okurlara Necati Zekeriya’nın çocuklara yönelik boyama kitabı “Harfler Ne Yer?”in yanında muhtelif hediyeler verildi.

  Üsküp Yunus Emre Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada, “Etkinliğinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Müdürü Sayın Sabri İmer Bey’e, Pedagog Suat Mürsel Bey’e, okul öğretmenlerine ve miniklerle yaşattığı keyifli ve eğlenceli zaman için değerli Pedagog Aslı Gedizli Hanım’a teşekkür ederiz” denildi.

  Türk Masal Saati etkinliğinin ardından Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Şemsettin Şeker, Koliçan Köyünde bulunan Mustafa Kemal Atatürk İ.O Müdürü Sabri İmeri’yi ziyaret etti. Ziyarette kültür – sanat ve eğitim noktasında gerçekleştirebilecek faaliyetler konuşuldu.

  Yorum Yap