• BUGÜN 16/31
 • “Türkiye Makedonya’ya her türlü yardımı sağlamaya hazır”

  February 14, 2019 | 12:37

  Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği, dün Üsküp – Kalkandelen otoyolunda meydana gelen feci kaza sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin ambulans uçak dahil olmak üzere her türlü yardımı sağlamaya hazır olduğunu bildirdi ve Türkiye’nin yardım ve destek teklifini iletti.

  Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği, dün Üsküp – Kalkandelen otoyolunda meydana gelen feci kaza sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin ambulans uçak dahil olmak üzere her türlü yardımı sağlamaya hazır olduğunu bildirdi ve Türkiye’nin yardım ve destek teklifini iletti. Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği konu ile alakalı yayınladığı bildiride şu ifadelere yer verdi;

  13 Şubat 2019 Çarşamba günü Üsküp – Kalkandelen otoyolunda meydana gelen elim trafik kazası nedeniyle Büyükelçimiz Sayın Tülin Erkal Kara beraberinde Türk kurumlarının temsilcileriyle 8 Eylül Hastanesi’ne ivedilikle ulaşmıştır. Gelişmeleri yakından takip eden Sayın Büyükelçimiz, hastanede bulunan Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, Başbakan Yardımcısı Dr. Bujar Osmani, Ekonomi Bakanı Kreshnik Bekteshi ve Sağlık Bakanı Dr. Venko Filipche’ye Türkiye Cumhuriyeti’nin ambulans uçak dahil olmak üzere her türlü yardımı sağlamaya hazır olduğunu bildirmiş olup, ülkemizin yardım ve destek teklifi şükranla karşılanmıştır.

  Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği olarak bir kez daha kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

  Yorum Yap