• BUGÜN 16/31
 • Tiran’da “Balkanlarda Vakıflar” Sempozyumu düzenlenecek

  February 14, 2018 | 16:47

  Arnavutluk’ta faaliyet gösteren Alsar Vakfı tarafından 15-16 Şubat tarihlerinde “Balkanlarda Vakıflar” Sempozyumu düzenlenecek.

  Arnavutluk’ta faaliyet gösteren Alsar Vakfı, Priştine Arnavutça Enstitüsü ve Konya Selçuk Üniversitesi işbirliğinde 15-16 Şubat tarihlerinde Tirana International Otel’de “Balkanlarda Vakıflar” Sempozyumu düzenlenecek. Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlenecek “Balkanlarda Vakıflar” Sempozyumu ülkelerinde ad yapmış çok sayıda entelektüel ve alanında uzman kişileri bir araya getirecek.

  Osmanlı döneminde Balkanlarda faaliyet gösteren vakıflar üzerine birçok tebliğin sunulacağı sempozyumda vakıfların sosyal hayata etkisi ve eksiklilerinin günümüz yaşantısına etkileri gün yüzüne çıkarılacak. Türkiye, Makedonya, Kosova, Karadağ ve Bosna Hersek’ten gelecek araştırmacılar iki gün boyunca Arnavutluk, Kosova ve Makedonya’da Osmanlı dönemindeki vakıfçılığı anlatacak.

  Düzenlenen sempozyumun bölgedeki vakıfçılık faaliyetlerine ayna tutması amaçlanıyor.

  ALSAR Vakfı tarafından 15-16 Şubat 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan “Balkanlarda Vakıflar” başlıklı sempozyuma Türkiye Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem konuk konuşmacı olarak iştirak edecek.

  Yorum Yap