• BUGÜN 16/31
 • TDP’den Kültür Bakanı İsmaili’ye ziyaret

  October 9, 2019 | 17:37

  Türk Demokratik Partisi (TDP) heyeti, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Kültür Bakanı Hüsni İsmaili’yi makamında ziyaret etti. 

  Türk Demokratik Partisi (TDP) heyeti, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Kültür Bakanı Hüsni İsmaili’yi makamında ziyaret etti. Türk Demokratik Partisi ziyaret hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

  TDP Genel Başkanı Dr. Beycan İlyas ve TDP Genel Sekreteri (M.E.B Müsteşarı) Enver Hüseyin, bugün Kuzey Makedonya Kültür Bakanı Hüsni İsmaili’yi makamında ziyaret ettiler.
  Bu ziyaret esnasında özellikle:

  TDP nin çabalarıyla Üsküpte kendine ait yeri ve kaba inşaati biten Kuzey Makedonya Türk Tiyatrosu’nun tamamlandırılmasına yönelik devlet bütçe desteğinin sağlanması.
  Kocacık Atatürk Anı Evi’nin yerli ve yabancı ziyaretçilere daha effektif hizmet sunmasına yönelik önlemlerin alınması.
  Üsküpte kurulacak olan TÜRK KÜLTÜR MERKEZİNİN, iki dost ülke anlaşması gereği T.C Kültür Bakanlığına bir an önce tahsis edilmesi.
  Ülkemizde koruma altına alınmamış Osmanlı Tarihi Eserleri’nin tespit edilmesi ve bu eserlerin koruma altına alınması.
  Türk STK ‘nın Kültür faliyetlerinde Bakanlık tarafından desteğin arttırılması konusu ve buna benzer soydaşımızı yakinen ilgilendiren konular, Genel Başkan Dr. Beycan Ilyas tarafından dile getirildi. Bu gündeme gelen konulara önümüzdeki dönemde hükümet ve bakanlık nezdinde daha yoğun çaba gösterilmesi gerekliliğini hatırlatarak, yapılacak girişimleri parti olarak dikkatle takip edeceğimizi Kültür Bakanına aktardılar.

  Yorum Yap