3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Kosova’da düzenlenen ‘Bizde yetenekliyiz’ gecesinde, engellilerin performansı davetliler tarafından büyük alkış aldı.

Prizren’deki Celebralis Engelliler Derneği tarafından Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı ve Milletvekili Fikrim Damka, KDTP Milletvekili Fidan Brina Jılta, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Ülker ile çok sayıda davetli katıldı.

Gece 26 Kasım tarihinde Arnavutluk’un Durs şehrinde meydana gelen 6,4 şiddetindeki depremde hayatını kaybedenler anısına bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Gecede bir konuşma yapan Celebralis Engelliler Derneği Türkan Başa, bu anlamlı günde kendilerini yanlız bırakmayan davetlilere teşekkür etti.

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı ve Milletvekili Fikrim Damka da, yeni yasama döneminde engellilere daha iyi olanaklar sağlamak için çalışmalarda bulunacaklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün anlam ve öneminden bahsetti.

Konuşmaların ardından Celebralis Derneği üyesi engelli gençlerin gösterileri davetlileri duygulandırdı.

 

E. Tabak

Önceki Haber

Türkiye’de “İliryalıların tarihi ve kültürü” konferansı düzenlendi

Sonraki Haber

Kosova’da 400’ün üzerinde mahkum af bekliyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 + 5 =