• BUGÜN 16/31
 • Pangalos: İyi bir Türk ancak ölü bir Türk’tür

  February 14, 2018 | 00:12

  Türk ve Müslüman karşıtı açıklamalarıyla Yunan siyasetinde nam salmış biri olarak bilinen eski Dışişleri Bakanı Theodoros Pangalos, ülke gündemine bomba gibi düşen bir açıklamayla yine gündeme gelmeyi başardı. 

  PASOK iktidarı döneminde Dışişleri Bakanı olarak Bosna’daki katliamlarda katkı sağlamakla suçlanan, ayrıca 1999 yılında Yunanistan’a sığınan PKK terör örgütü lideri Öcalan’a yardım yataklık yapan Pangalos SKAİ radyosuna yaptığı açıklamada, “İyi bir Türk, ancak ölü bir Türk’tür.” dedi.

  Ulusal radyo kanalından milyonlara seslenen yılların bir siyasetçisi olarak Pangalos’un böyle skandal ifadelerde bulunması Yunan medyasında yankı buldu.

  Yunanistan’ın Türkiye ile ilişkileri hakkında değerlendirmelerde bulunan Pangalos “İyi bir Türk, ancak ölü bir Türk’tür. Buna inanıyorum, çünkü tek bir iyi Türk bulamadım. Türkler, temel medeni değerler açısından eksik. Hukuk da bunlardan biri. Ne kadar iyi niyetli yaklaşsak da Türkiye ile iyi ve dostane ilişki tesis etmek mümkün değildir. Çünkü Türkiye son derece anlayıssız ve vahşi bir düşmandır.”  dedi.

  Öte yandan Türk hükümet yetkilileri de, Kilise mensuplarının, Pangalos’un da eklendiği Yunan siyasetçi ve hükümet yetkililerinin, Türkiye’nin Afrin’e odaklandığı bu süreçte baş çıkarmasının doğru bir yaklaşım olmadığına dikkat çekti.

   

   

  Milletgazetesi.gr

  Yorum Yap