Manastır, çevresinde ve başkentte bulunan yerlerde, şu anda Türk yönetmen Serdar Akar’ın yönettiği ve Üsküp’ten Sektör Filmi tarafından yönetilen “En Zor Şey” başlıklı ilk Makedon filmi çekildi.

Manastır, çevresinde ve başkentte bulunan yerler, şu anda Türk yönetmen Serdar Akar’ın yönettiği ve Üsküp’ten Sektör Filmi tarafından yönetilen “En Zor Şey” başlıklı ilk Makedon filmi çekildi.

Sektör Filmine göre bu, Türkçe dilinde çekilmiş ilk Makedon filmi. Şu anda gerçekleşmekte olan filmin çekimleri, belli bir zamanda yolları kesişen iç içe geçmiş birkaç yaşam kaderini göstermektedir.

Bu çağdaş film hikayesindeki oyuncu kadrosu, Türk oyuncu yıldızlarından ve tanınmış, başarılı Makedon aktörlerden oluşuyor. Türk aktörlerden başrolde rol alanlar ise şöyle: Erdal Beşikçioğlu, Belcim Bilgin, Halil Ergün, Türkiye’deki ünlü aktörümüz Ertan Şaban ile Makedonya’nın aktör ve aktristleri ise şunlardır: Luran Ahmeti, Bedia Begova, Sara Klimoska, Suzan Akbelge, Cenap Samet, Deniz Abdula, İvana Pavlakoviky, Erman Şaban, Neat Ali, Osman Ali ve diğerleri.

 

Önceki Haber

İçme suyundaki florüre dikkat

Sonraki Haber

Hacı adayları Arafat yolunda

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four − 3 =