• BUGÜN 16/31
 • Kosova’dan Türkiye’ye Referandum Desteği

  September 22, 2017 | 19:17

  Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Rasim Demiri, “Irak’ın kuzeyindeki tartışmalı referandumu kabul etmiyoruz.

  Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Rasim Demiri, “Irak’ın kuzeyindeki tartışmalı referandumu kabul etmiyoruz. Biz  Türkiye Cumhuriyeti’nin yanındayız. Umarız ki bu gerçekleşmeyecektir.  Türkiye bu konuda ne adım atarsa biz de destekçisi olacağız” dedi.

  Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Rasim Demiri, bir dizi temaslarda bulunmak üzere  İzmir’e geldi.  Konak Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Köstepen tarafından karşılanan heyetin ilk durağı  İzmir Valiliği oldu. Konuk Bakan,  Türkiye’yle tarihten gelen sıkı bir ilişkileri olduğunu,  Çanakkale’de  İstanbul’un işgal edilmemesi için şehitler verdiklerini söyledi. 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi esnasında tüm  Kosova halkının olayları tedirginlikle takip ettiğini söyleyen Bakan Demiri, küçük oğlunun dahi sabaha kadar uyuyamadığını ama sonunda  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın deyimiyle halkın gücünün önüne hiçbir gücün geçemeyeceği gerçeğiyle Türk milletinin zaferini kutladıklarını ifade etti. TRT  İzmir Müdürü Mevlüt Şahbaz’ı da ziyaret eden Bakan Demiri, TRT yayınlarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  Türkiye ve  Kosova yayın kuruluşları arasındaki iş birliğine dikkat çekti.

  “Biz  Türkiye Cumhuriyeti’nin yanındayız”

  Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Rasim Demiri,  Irak’ın kuzeyindeki tartışmalı referandum kararıyla ilgili de konuştu. Bakan “Irak’ın kuzeyindeki tartışmalı referandumu kabul etmiyoruz. Biz  Türkiye Cumhuriyeti’nin yanındayız. Umarız ki bu gerçekleşmeyecektir.  Türkiye bu konuda ne adım atarsa biz de destekçisi olacağız” diye konuştu.

  sondakika.com

  Yorum Yap